573 978 863 123 073 073 798 308 139 sprzedaz@imperialcapital.pl

O inwestycji

W 4 kw. 2022 zakończyła się budowa inwestycji. Obecnie przy wpłacie pełnej wartości gotowego mieszkania odbierasz klucze "od ręki".
Wybrałeś miasto, bo tu żyje się wygodniej, ciekawiej i szybciej. Po prostu dobrze. Mieszkając w Imperial CitiYes, będziesz mógł z pełnym przekonaniem mówić "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej".
Średnia powierzchnia mieszkań w Imperial CitiYes to 44 m2, dokładnie tyle, ile potrzebuje ktoś, kto żyje w mieście i żyje miastem. Reszta to kwestia ustawności i dobrego projektu wnętrza.

Pobierz katalog

Terminy realizacji

Start budowy:
III kwartał 2020
Termin realizacji:
Mieszkania gotowe do obioru.
"Od ręki" po wpłacie całości wartości.

Niebanalna, ciekawa
bryła budynku
z nowoczesną
biało-czarną elewacją.

Prawie 300
funkcjonalnych
i ustawnych mieszkań
o metrażach
od 25 do 128m2.

Lokale usługowe oraz
sklep na parterze
budynku,
z witrynami od
ul. Nowohuckiej.

Imperial CitiYes w skrócie

Wygodne mieszkania
i części wspólne

Mieszkania w Imperial CitiYes są doskonale przystosowane do życia w mieście, a części wspólne współtworzą swoisty, miejski styl życia mieszkańców osiedla. Zobacz, co kryje Imperial CitiYes!

Akustyczne szyby
odetnij się od hałasów miasta.

Duże przeszklenia
łap jak najwięcej słońca!

Filtry Antysmogowe
oddychaj zdrowszym powietrzem.

Recepcja z lobby
więcej przestrzeni na przyjazne
rozmowy z sąsiadami.

Strefa Chillout na dachu
odpoczywaj, patrząc z góry
na swoje miasto.

Miejsca postojowe dla rowerów
zachęcamy do zdrowego trybu życia.

Strefa Playstation
komfortowe warunki dla
wciągających gier.

Przemyślana
przestrzeń wokół

Imperial CitiYes to nie tylko wygodne mieszkania i nowoczesny budynek.
To również przemyślana przestrzeń wokół osiedla.

Miejsca postojowe w garażu

Miejsca parkingowe przed budynkiem

Komórki lokatorskie

Miejsca parkingowe dla TrafiCar
wróć do domu i nie martw się,
gdzie zaparkujesz.

Miejsce parkingowe z ładowaniem elektrycznym
przygotuj swoje auto do podróży!

Monitoring
czuj się bezpiecznie.

Nowy pas do prawoskrętu z ulicy Nowohuckiej
zbudujemy go specjalnie dla Twojej wygody.

Przebudowa ulicy Cichociemnych AK
żyje Ci się lepiej, gdy jeździ Ci się wygodniej.

Taras na
dachu

Lobby

Zamieszkaj lub zainwestuj!

Imperial CitiYes to nie tylko świetny pomysł na mieszkanie, lecz także na inwestycję. Ma szereg zalet, które czynią je atrakcyjnym na rynku wynajmu nieruchomości.

  • Bliskość przystanków i węzłów komunikacyjnych.
  • Bliskość biurowców, których pracownicy zawsze szukają mieszkań w najbliższej okolicy.
  • Bliskość uczelni (Politechnika, Akademia im. Frycza Modrzewskiego) – studenci również lubią mieć blisko!

Strefa
PlayStation

Najczęściej zadawane
pytania

Imperial Capital jest spółką inwestycyjną kompleksowo realizującą projekty deweloperskie na krakowskim rynku mieszkaniowym i biurowym. Z powodzeniem oddała już do użytkowania I, II, III i IV etap, czyli 150 mieszkań w inwestycji Stawowa Residence. Kolejnym zrealizowanym projektem jest Green Park Villa, w ramach którego do użytku oddane zostało 56 mieszkań. Obecnie trwa sprzedaż II i III etapu inwestycji, obejmujący łącznie 160 mieszkań. W styczniu 2020 roku wystartował trzeci, największy projekt mieszkaniowy Imperial CitiYes, oferujący 289 mieszkań w metrażach 25-128m2 i lokale usługowe w Czyżynach przy ul. Nowohuckiej 46. W czerwcu 2021 roku rozpoczęła się sprzedaż kolejnej inwestycji – Zalesie Corner House przy ul. Zalesie na Ruczaju, jest to kameralny budynek z 24 mieszkaniami. Oprócz projektów mieszkaniowych zrealizowany został również projekt biurowy – Imperial Business Center przy ul. Wadowickiej 7 w Krakowie, który otrzymał pozwolenie na użytkowanie w sierpniu 2018 r. Budynek zajął 1. Miejsce w kategorii U – budynki użyteczności publicznej w Plebiscycie Wystawy Architekci Małopolski 2017. Na VII piętrze biurowca znajduje się główna siedziba Spółki i Biuro Sprzedaży.

Imperial CitiYes to projekt jednoetapowy, którego termin realizacji przewidziano na III kwartał 2022 r. Natomiast nasza inwestycja zlokalizowana w Bronowicach – Imperial Green Park Villa jest projektem mieszkaniowym, który zakłada kilka etapów. Obecnie trwa sprzedaż II i III etapu. W planach spółki jest jeszcze etap V inwestycji zlokalizowanej przy ul. Stawowej oraz nowe inwestycji w dzielnicy Bronowice, Prądnik Biały oraz Ruczaj. Spółka aktywnie szuka nowych gruntów pod kolejne inwestycje.

Spółka Imperial Capital z o.o. realizując inwestycję deweloperskie za pomocą spółek celowych jest zobowiązana do przestrzegania zapisów zawartych w ustawie o ochronie praw nabywców, potocznie zwaną ustawą deweloperską. Co oznacza, że praktycznie cały proces sprzedaży musi być prowadzony zgodnie z tą ustawą. Jednym z głównych zabezpieczeń dla każdego klienta jest rachunek powierniczy. Imperial CitiYes posiada rachunek powierniczy otwarty w Alior Banku.

Spółka prowadząc sprzedaż mieszkań musi uruchomić w wybranym banku rachunek powierniczy. Kiedy klienci podpisują umowy deweloperskie dotyczące ich mieszkań, dla każdego z nich aktywowany jest indywidualny rachunek powierniczy, gdzie mają być dokonywane wszystkie wpłaty związane z daną transakcją. Przy otwartym rachunku powierniczym, zgromadzone środki są przekazywane Spółce dopiero po zakończeniu danego etapu inwestycji. Aby jednak tak się stało, za każdym razem sprawdza ten fakt uprawniony pracownik z banku, który posiada wiedzę z zakresu budownictwa. Wypłata może zostać wstrzymana, jeśli wykryje jakieś nieprawidłowości. Jeżeli wszystko zgadza się z harmonogramem prac, bank wypłaca transzę środków Spółce zgodnie z obowiązującą umową deweloperską. Warto podkreślić, że deweloper może dysponować środkami wypłacanymi z otwartego rachunku powierniczego tylko i wyłącznie w celu realizacji inwestycji, dla której prowadzony jest rachunek powierniczy. Środki, które są wypłacane, w pierwszej kolejności służą do spłacenia kredytu deweloperskiego. Tak skonstruowany proces przepływu środków, gwarantuje klientom maksymalną ochronę przy zakupie mieszkań.

Działki, na których realizowana jest inwestycja Imperial CitiYes jest są własnością dewelopera, w związku z tym klient po umowie końcowej będzie również posiadał udział w gruncie, który będzie stanowić jego własność. W odróżnieniu do użytkowania wieczystego właściciel nieruchomości nie będzie ponosić żadnych innych kosztów poza podatkiem od nieruchomości.

Jak kupić
mieszkanie

1

Wybierasz Twoje nowe mieszkanie

1a

Jeśli potrzebujesz kredytu, spotkaj się z doradcą ds. kredytów hipotecznych

2

Podpisujesz umowę deweloperską z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej

3

Dokonujesz wpłat zgodnie z harmonogramem płatności na rachunek powierniczy

4

Otrzymujesz informację od Spółki o uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku, w którym znajduje się Twoje mieszkanie

5

Podpisujesz protokół odbioru technicznego mieszkania

6

Spotykasz się ponownie z pełnomocnikiem Spółki w Kancelarii Notarialnej w celu podpisania umowy przenoszącej na Ciebie własność mieszkania

7

Otrzymujesz klucze zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym mieszkania

Imperial Capital

Biznes tworzony z pasją

Imperial Capital jest spółką inwestycyjną, kompleksowo realizującą inwestycje mieszkaniowe oraz projekty deweloperskie na krakowskim rynku mieszkaniowym i biurowym.
Powierzchnia pięciu realizowanych projektów to ponad 36 tys. m2 o wartości 265 mln zł. Dzięki odpowiedzialności, pasji i efektywnej strategii spółka dynamicznie się rozwija, planując realizacje kolejnych inwestycji.
Realizacje spółki są wysoko oceniane zarówno przez rynek, jak i przez klientów. Jeden z naszych najbardziej spektakularnych projektów - Imperial Business Center - otrzymał I nagrodę w plebiscycie Nagroda SARP 2019

Imperial Capital został członkiem związkuimperialcapital.pl
296 mln zł

wartość realizowanych inwestycji

27 080 m² pum

powierzchni mieszkań w budowie

7 454 m² GLA

wynajmowanej powierzchni

484

mieszkania w realizacji

200

osób zaangażowanych w realizację projektu

Maciej Trzmielewski

Prezes Imperial Capital
Założycielem, właścicielem 100% udziałów i Prezesem Imperial Capital jest 32-letni Maciej Trzmielewski, który doświadczenie zdobywał głównie w branży finansowej oraz nieruchomości. Własną działalność prowadzi od 2009 roku. Za pomocą spółek celowych realizuje inwestycje deweloperskie na rynku biurowym oraz mieszkaniowym.
Posiadacz wielu dyplomów – m.in. Executive MBA Central Connecticut State University i Politechniki Krakowskiej, studiował na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Jest byłym sportowcem, aktywnym uczestnikiem wielu szkoleń, kursów i konferencji. Sportowy charakter oraz ambicje przeniósł do sfery biznesu. Realizując własne wartości stworzył Imperial Capital.

Nasze inwestycje

Etap I

Imperial Business Center

www.imperialcenter.pl

Imperial Citi Yes

imperialcitiyes.pl

Etap I

Imperial Green Park Villa

www.imperialgreenpark.pl

Etap II

Imperial Green Park Villa

imperialgreenpark.pl

Etap III

Imperial Green Park Villa

www.imperialgreenpark.pl

Etap IV

Imperial Green Park Villa

Etap I-III

Imperial Stawowa Residence

www.imperialstawowa.pl

Etap IV

Imperial Stawowa Residence

www.imperialstawowa.pl

Etap V

Imperial Stawowa Residence

imperialzalesie.pl

Imperial Zalesie Corner House

imperialzalesie.pl

Imperial Kobi House

imperialkobi.pl

Podgórze

Centrum

Podgórze II

Rząska

Etap I- V

Prądnik Biały

Chełmońskiego